Ibp

Žemės sklypo nuomos teisę įkeisti vėl galima

Retas verslas šiandien apsieina be banko finansavimo. Tačiau pastaruosius metus Lietuvos verslo finansavimas iš dalies buvo apsunkintas pakeisto teisinio reguliavimo, dėl kurio Nacionalinė žemės tarnyba prie ŽŪM neišduodavo valstybinės žemės nuomininkams leidimų įkeisti žemės sklypo nuomos teisę. Natūralu, kad bankui nepatrauklus įkeitimo objektas – nekilnojamasis turtas – kuris stovi ant valstybinės žemės, kuri kartu su pastatais neįkeičiama, kadangi prireikus tokį turtą išvaržyti jo vertė galėtų būti simbolinė, o ir naujajam savininkui sklandus naudojimasis pirkiniu galėtų būti apsunkintas.
 
Verslininkų laimei nuo 2015 m. vasario 11 d. įsigaliojo Vyriausybės nutartimo Dėl naudojamų kitos paskirties valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos pakeitimas, kuriuo iš esmės grįžta prie iki 2014 m. vasario galiojusios tvarkos, kada žemės nuomininkai įkeisti žemės sklypo (jo dalies) nuomos teisę galėjo gavę valstybinės žemės nuomotojo sutikimą. Tiesa, naujasis reguliavimas numato jau ne tik sąlygą, jog žemės nuomotojo sutikimas duodamas tada, kai įkeičiami išnuomotame žemės sklype esantys statiniai ar įrenginiai (jų dalys), bet ir dar vieną sąlygą, kad sutikimas duodamas kai valstybinės žemės sklypo nuomininkas tinkamai vykdo pagal nuomos sutartį prisiimtus įsipareigojimus.
 
Primename, kad advokatų kontora “Izokaitienė, Bartkevičienė ir partneriai” teikia teisines konsultacijas juridiniams asmenims visais įmonių teisės klausimais. Jei pageidaujate papildomos informacijos, susijusios su šiame straipsnyje publikuojama tema, maloniai kviečiame susisiekti su advokatų kontora.
Visa šiame straipsnyje pateikiama informacija yra tik bendro pobūdžio ir išsamiai neatspindi visų teisinio reglamentavimo aspektų, ji neturėtų būti vertinama kaip teisinė konsultacija.


Sugrįžti