Ibp

VMI preliminarios deklaracijos paruoštos – gyventojų laukia naujovės

Valstybinė mokesčių inspekcija informavo, kad preliminarios pajamų deklaracijos už 2015 metus jau paruoštos. Kol kas, matyt, teks šiek tiek palaukti, kadangi dėl trukdžių susipažinti su preliminariomis pajamų deklaracijomis nepavyksta, tačiau verta pasiruošti ir žinoti, kokias pajamas deklaruoti reikės, o kokių nebe.

Pačioje praeitų metų pabaigoje padaryti VMI viršininko įsakymo „Dėl metinės pajamų deklaracijos GPM308 formos ir jos priedų užpildymo, pateikimo bei tikslinimo taisyklių patvirtinimo” pakeitimai skelbia, kad šiemet gyventojai nebeturės deklaruoti iš sutuoktinių, vaikų (įvaikių), tėvų (įtėvių), brolių, seserų, senelių ir vaikaičių dovanojimo būdu gautų nekilnojamųjų daiktų, esančių Lietuvoje, nepriklausomai nuo jų vertės. Visgi iš sutuoktinių, vaikų (įvaikių), tėvų (įtėvių), brolių, seserų, senelių ir vaikaičių dovanojimo būdu piniginėmis lėšomis gautos pajamos, kurių suma per mokestinį laikotarpį didesnė kaip 2 500 Eur turės būti deklaruota.
Be to, gyventojams nebereikės deklaruoti ir gautų palūkanų už indėlius bankuose, jei sutartys dėl šių indėlių buvo sudarytos iki 2013 m. gruodžio 31 d. Primename, kad praeitais metais tokias pajamas reikėjo deklaruoti, jeigu jos viršijo 2000 Lt (arba 579 eur).

Linkime sklandaus pajamų deklaravimo, o iškilus klausimų dėl pajamų deklaravimo advokatų kontoros “Izokaitienė, Bartkevičienė ir partneriai” profesionalai maloniai suteiks visapusę teisinę konsultaciją visais iškilusiais klausimais.

Primename, jog advokatų kontora “Izokaitienė, Bartkevičienė ir partneriai” rengia ne tik procesinius ir kitus teisinę reikšmę turinčius dokumentus, sutartis, konsultuoja klientus žodžiu ir atstovauja klientų interesus derybose bei teisme, tačiau ir teikia teisines konsultacijas raštu, rengia teisinės išvadas.

Visa šiame straipsnyje pateikiama informacija yra tik bendro pobūdžio ir išsamiai neatspindi visų teisinio reglamentavimo aspektų, ji neturėtų būti vertinama kaip teisinė konsultacija.
 


Sugrįžti