Ibp

NUOMOJU BUTĄ – KĄ RINKTIS: VERSLO LIUDIJIMĄ AR 15% GPM

Gyvenamųjų patalpų nuoma vienas iš gana populiarių būdų prisidurti prie pajamų, o ypač sostinėje. Kartais tai netgi tampa ir pagrindiniu pajamų šaltiniu. Tačiau iš buto nuomos gaunamos pajamos apmokestinamos. Gyventojas turi galimybę pasirinkti vieną iš būdų – mokėti gyventojų pajamų mokestį arba įsigyti verslo liudijimą. Ką rinkti labiau apsimoka?

Gyventojų pajamų mokestis sudaro 15% nuo visų per kalendorinius metus gautų pajamų iš nuomos. Deklaravus pajamas už praeitus kalendorinius metus ir paskaičiavus GPM, GPM turi būti sumokamas iki gegužės 1 d. Tuo tarpu verslo liudijimo kaina yra fiksuota. Vilniuje verslo liudijimo kaina gyvenamųjų patalpų nuomai 2016 metams sudaro 585 eur (verslo liudijimą galima įsigyti iš trumpesniam nei vienerių metų laikotarpiui). Taigi jeigu gyventojas planuoja gauti ne daugiau nei 3900 eur pajamų per metus iš gyvenamųjų patalpų nuomos, tarkime, Vilniuje, geriau mokėti GPM. Visgi jeigu tokios pajamos viršys 3900 eur per metus – verslo liudijimas pigiau. Pastebime, kad prievolė mokėti PSD arba Sodros įmokas neatsiranda.

Siūlome įvertinti GPM mokėjimo privalumus: verslo liudijimas įsigijamas į ateitį, taigi nepaisant to, ar tikrai bus gaunamos nuomos pajamos, pinigai bus išleisti, be to, GPM mokamas tik kitais kalendoriniais metais iki gegužės 1 d., taigi gaunamas gana didelis atidėjimas.

Pastebime, jog gyvenamąsias patalpas nuomojant juridiniam asmeniui 15% GPM apskaičiuoja ir sumoka patalpas besinuomojantis juridinis asmuo.

Primename, jog advokatų kontora “Izokaitienė, Bartkevičienė ir partneriai” rengia procesinius ir kitus teisinę reikšmę turinčius dokumentus, sutartis, konsultuoja klientus žodžiu ir atstovauja klientų interesus derybose bei teisme, teikia teisines konsultacijas raštu, rengia teisinės išvadas.

Visa šiame straipsnyje pateikiama informacija yra tik bendro pobūdžio ir išsamiai neatspindi visų teisinio reglamentavimo aspektų, ji neturėtų būti vertinama kaip teisinė konsultacija.


Sugrįžti