Ibp

Naujienos

Apginti kliento interesai dėl daugiau nei 400 000 EUR mokestinio reikalavimo

2021-03-05

Advokatų kontora "Izokaitienė, Bartkevičienė ir partneriai" tiek pirmojoje, tiek apeliacinėje instancijoje sėkmingai atstovavo kliento interesams ginče su Aplinkos apsaugos departamentu prie Aplinkos ministerijos. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2021 m. kovo 3 d. nutartimi patvirtino, kad 403 168 Eur mokestis už valstybinius gamtos išteklius klientui paskaičiuotas nepagrįstai ir Aplinkos apsaugos departamento sprendimą šioje dalyje panaikino.
Byloje dar kartą akcentuota, kad Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo 6 straipsnio 2 dalyje nustatytas didesnis mokesčio tarifas vertintinas kaip griežta sankcija, kurios proporcingumas turi būti vertinamas atsižvelgiant į apmokestinimo paskirtį ir tikslus. Nuosekli byloje pateiktų įrodymų ir administracinių teismų praktikos analizė padėjo įrodyti, kad visa mokesčio suma klientui priskaičiuota nepagrįstai ir yra pagrindas nukrypti nuo ankstesnės praktikos ir ne skirti mažesnę sankciją, o apskritai jos netaikyti. 

Plačiau

Sėkmingai apginti kliento interesai civilinėje byloje dėl nuomos teisinių santykių

2021-02-22

Advokatų kontora atstovavo kliento interesams Vilniaus miesto apylinkės teisme, o vėliau ir Vilniaus apygardos teisme ir sėkmingai juos apgynė. Ginčas tarp šalių kilo iš nuomos teisinių santykių – klientas išnuomojo gyvenamąsias patalpas (sudarė nuomos sutartį su nuomininku). Deja, nepasibaigus nuomos terminui, nuomininkas sutartį nutraukė ir reikalavo grąžinti sumokėtą avansą (avanso dydis atitiko dviejų mėnesių nuomos mokesčio dydį). Mūsų klientui atsisakius grąžinti avansą, nuomininkas kreipėsi į teismą su reikalavimu priteisti sumokėtą avansą bei patirtas bylinėjimosi išlaidas. 

Plačiau

Atnaujinta santuokos nutraukimo byla

2021-02-12

Prieš keletą dienų LAT priėmė įdomią nutartį. Pareiškėja kreipėsi į teismą dėl proceso atnaujinimo santuokos nutraukimo byloje: nurodė, kad sudarė sutartį dėl santuokos nutraukimo teisinių pasekmių, kuri buvo teismo patvirtinta ir teismo sprendimas įsiteisėjo. Pagal sutartį dėl santuokos nutraukimo teisinių pasekmių visas santuokoje abiejų sutuoktinių užgyventas turtas atiteko jos sutuoktiniui, o ji liko tik solidariąja skolininke prieš kreditorių – banką. Vėliau moteris kreipėsi į teismą dėl proceso atnaujinimo santuokos nutraukimo byloje motyvuodama tuo, jog sudarydama sutartį dėl santuokos nutraukimo teisinių pasekmių buvo tokios psichinės sveikatos (sirgo depresija), kad nesuprato savo veiksmų reikšmės. 

Plačiau

Š. m. gruodžio 2-13 d. bus teikiamos nemokamos teisinės konsultacijos

2019-11-14

Gruodžio 2-13 d. advokatų kontora "Izokaitienė, Bartkevičienė ir partneriai" jungiasi prie gražios kasmetinės Lietuvos advokatūros ir Lietuvos "Caritas" iniciatyvos padėti nepasiturintiems žmonėms bei artėjančių švenčių proga padovanoti jiems nemokamą teisinę pagalbą (pro bono). 
Kviečiame registruotis į nemokamą teisinę konsultaciją el. paštu sabina.izokaitiene@ibp.lt arba telefonu 8-676-05715. 

Plačiau

200 eur vaiko išlaikymui – ar tai neperžengiama riba?

2019-11-06

Matome, visuomenėje sklando nuomonė, jog vaiko tėvų skyrybų atveju (nepriklausomai nuo to, ar jie yra susituokę) tas iš tėvų, kuris negyvena su vaiku, privalo skirti nepilnamečio vaiko išlaikymui 200 eur sumą. Tačiau ši nuomonė nėra visiškai teisinga, o 200 eur suma nėra taisyklė. 
 
Lietuvos teismuose kasdien nagrinėjamos bylos dėl santuokos nutraukimo (kuriose be kita ko sprendžiamas ir klausimas dėl nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos nustatymo bei išlaikymo priteisimo), bylos dėl vaikų gyvenamosios vietos nustatymo ir išlaikymo priteisimo (kai vaiko tėvai nesusituokę), bylos dėl išlaikymo dydžio pakeitimo (padidinimo ar sumažinimo), bylos dėl išlaikymo priteisimo pilnamečiams vaikams ir panašios bylos, susijusios su vieno ar abiejų tėvų pareiga išlaikyti savo vaikus. Tad atvejų išties daug, o teismų praktika pakankamai išplėtota ir gausi. Kaip taisyklė tas iš tėvų, su kuriuo vaikas negyvena siekia mokėti kiek įmanoma mažiau, o tas, su kuriuo gyvena vaikas – prisiteisti kiek įmanoma daugiau. Visgi kiekvienu atveju balansas randamas ir jis nebūtinai turi būti minėta 200 eur suma. 

Plačiau

KADA REIKIA MOKĖTI GPM PARDAVUS NEKILNOJAMĄJĮ TURTĄ?

2016-03-22

Dažnai savo praktikoje susiduriame su klausimu, ar pardavus nekilnojamąjį turtą reikės mokėti gyventojų pajamų mokestį. Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimai susiję su nekilnojamojo turto pardavimu. Taigi šiandien galioja šios taisyklės:

Plačiau

DĖL SKOLOS – PAS NOTARĄ

2016-03-22

Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Notariato įstatymo pakeitimai, pagal kuriuos dėl skolos tam tikrais atvejais galima kreiptis ne tik į teismą, bet ir – į notarą.
Notarams suteikta nauja funkcija, o būtent notarai nuo šių metų gali atlikti vykdomuosius įrašus pagal notarine forma patvirtintus sandorius, iš kurių atsiranda piniginės prievolės. 

Plačiau

NUOMOJU BUTĄ – KĄ RINKTIS: VERSLO LIUDIJIMĄ AR 15% GPM

2016-03-18

Gyvenamųjų patalpų nuoma vienas iš gana populiarių būdų prisidurti prie pajamų, o ypač sostinėje. Kartais tai netgi tampa ir pagrindiniu pajamų šaltiniu. Tačiau iš buto nuomos gaunamos pajamos apmokestinamos. Gyventojas turi galimybę pasirinkti vieną iš būdų – mokėti gyventojų pajamų mokestį arba įsigyti verslo liudijimą. Ką rinkti labiau apsimoka?

Plačiau

ATSTOVAUJANT VIENĄ DIDŽIAUSIŲ DRAUDIMO BENDROVIŲ TEISME PASIEKTA PERGALĖ

2016-03-17

Nuolatinis advokatų kontoros klientas – viena iš pačių didžiausių draudimo bendrovių Lietuvoje – kreipėsi į mūsų kontoros advokatus atlyginęs draudėjui jo patirtą žalą dėl draudėjo aplieto buto iš kaimyninio buto. Mūsų advokatų kontoros teisininkai parengė ieškinį dėl turtinės žalos atlyginimo ir tiek pirmosios, tiek ir apeliacinės instancijos teisme laimėjo bylą, o klientui buvo priteistos visos kaip žalos atlyginimas išmokėtos sumos bei visos patirtos bylinėjimosi išlaidos. 

Plačiau

VMI preliminarios deklaracijos paruoštos – gyventojų laukia naujovės

2016-03-15

Valstybinė mokesčių inspekcija informavo, kad preliminarios pajamų deklaracijos už 2015 metus jau paruoštos. Kol kas, matyt, teks šiek tiek palaukti, kadangi dėl trukdžių susipažinti su preliminariomis pajamų deklaracijomis nepavyksta, tačiau verta pasiruošti ir žinoti, kokias pajamas deklaruoti reikės, o kokių nebe.

Plačiau

Išlaidų už teisinių paslaugų įmonių suteiktas paslaugas teismas nebepriteis

2015-06-04

Tiek fiziniai asmenys, tiek ir verslas dažnai kreipiantis į teismą atstovais renkasi ne advokatą ar advokato padėjėją, bet teisinių paslaugų įmonę. Iki šiol didesnių problemų prisiteisti teisinių paslaugų įmonei sumokėtų išlaidų bent iš dalies laimėjus bylą nekildavo, tačiau Lietuvos Aukščiausiajam Teismui apie tai pasisakius vienoje iš nagrinėtų bylų (2015 m. balandžio 15 d. nutartis c. b. Nr. 3K-3-212-219/2015), išlaidos, sumokėtos teisinių paslaugų įmonėms už paslaugas, nebebus priteisiamos. 

Plačiau

Žemės sklypo nuomos teisę įkeisti vėl galima

2015-04-16

Retas verslas šiandien apsieina be banko finansavimo. Tačiau pastaruosius metus Lietuvos verslo finansavimas iš dalies buvo apsunkintas pakeisto teisinio reguliavimo, dėl kurio Nacionalinė žemės tarnyba prie ŽŪM neišduodavo valstybinės žemės nuomininkams leidimų įkeisti žemės sklypo nuomos teisę.

Plačiau

Nuo naujųjų metų akcijų pirkimo – pardavimo sutartims, vekseliams ir paskolos sutartims - notarinė forma

2014-12-08

Šiuo metu girdima daug bruzdesio dėl nuo 2015 m. sausio 1 d. įsigaliosiančių Civilinio kodekso pakeitimų, kuriais įtvirtinta privaloma notarinė forma akcijų pirkimo – pardavimo sutartims. 

Plačiau

Įvedus eurą - įstatų keitimas privalomas

2014-12-04

Nuo 2015 m. sausio 1 d. Lietuvai prisijungiant prie euro zonos ir eurui pakeitus litą, įsigalios visas pluoštas teisės aktų pakeitimų ypatingai aktualių verslui.
Pagal po naujųjų metų įsigaliosiančius Akcinių bendrovių įstatymo pakeitimus steigiamos uždarosios akcinės bendrovės įstatinį kapitalą turės sudaryti ne mažiau kaip 2500 eurų, o akcinės bendrovės – ne mažiau kaip 40 tūkstančių eurų. Tačiau ką daryti su bendrovėmis, kurios įsteigtos dar neįstojus į euro zoną ir kurių įstatinis kapitalas bei nominali akcijų vertė įstatuose numatyta litais?

Plačiau

PARENGTA VEIKLOS GALIMYBIŲ STUDIJOS TEISINĖS APLINKOS ANALIZĖ

2014-09-22

2010 m. Lietuva imdama pavyzdį iš užsienio valstybių praktikos bei siekdama didesnio valstybės valdomų įmonių veiklos efektyvumo, geresnių veiklos rezultatų, veiklos skaidrumo pradėjo pertvarkyti valstybės valdomas įmones.

Plačiau

INTERNETU PIRKTOMS PREKĖMS – ILGESNI GRĄŽINIMO TERMINAI

2014-08-30

Šiandien vis dažniau taupant laiką ir atsiradus itin didelei pasiūlai apsipirkinėjimą realiose parduotuvėse keičia apsipirkinėjimas internete, kur galima įsigyti visko nuo paprasčiausių kasdieninių prekių iki buitinės technikos ar baldų. Visgi ne visada prekės, pirktos internetu mus nudžiugina – neretai jas gavę suprantame, jog jos visiškai ne tokios, kokių tikėjomės, ar paprasčiausiai - kad jų mums nereikia. Tokiu atveju pravartu žinoti, kokias turime teises šias prekes grąžinti pardavėjui ir atgauti už jas sumokėtus pinigus.

Plačiau

KO IMTIS, PRALEIDUS TERMINĄ PALIKIMUI PRIIMTI

2014-08-05

Mūsų advokatai ypač dažnai susiduria su situacijomis, kai į advokatų kontorą kreipiasi paveldėtojai, nesuspėję kreiptis į notarą dėl mirusiojo palikimo priėmimo per įstatymo nustatytą trijų mėnesių terminą. Vėliau, jau praėjus trims mėnesiams nuo palikėjo mirties, kreipusis į notarą, notaras paveldėtojams paaiškina, kad terminas praleistas ir paveldėtojas gali kreiptis į teismą arba susitaikyti su tuo, kad mirusio artimojo palikimas jam gali ir nebeatitekti.

Plačiau

Advokatų kontora siekia prisidėti prie visuomenės teisinio švietimo

2014-07-30

Domėtis teisės klausimais ar ieškoti kvalifikuotos pagalbos dažniausiai imamasi jau iškilus teisinei problemai. Vis dėlto dažnai įsitikinama, kad joks sprendimas konflikto akivaizdoje nebūna toks efektyvus, kaip iš anksto, jau pačioje teisinių santykių užuomazgoje pasitelktos teisinės žinios, padedančios užkirsti kelią problemoms. Deja, šių teisinių žinių, praverčiančių kasdienybėje, visuomenėje itin stokojama.

Plačiau